Profesor Tomasz Kapitaniak członkiem Academia Europaea

Prof. Tomasz Kapitaniak członkiem Academia Europaea

Image

To elitarne stowarzyszenie naukowców, które doradza Komisji Europejskiej. Prof. Tomasz Kapitaniak jest członkiem sekcji physics & engineering sciences, w której zrzeszonych jest obecnie 437 naukowców.

Prof. Tomasz Kapitaniak kieruje w Politechnice Łódzkiej Katedrą Dynamiki. W wieku 29 lat uzyskał habilitację, tytuł profesora otrzymał, gdy miał lat 36. Jest znanym na świecie naukowcem, często zapraszanym do wygłaszania wykładów plenarnych. Opublikował 311​​ artykułów naukowych w renomowanych czasopismach, cytowanych ponad 6 000 razy. Cieszy się międzynarodowym autorytetem w dziedzinie tzw. chaosu deterministycznego oraz sterowania ruchami nieregularnymi. W 2013 roku został wybrany członkiem Polskiej Akademii Nauk. Jest doktorem honoris causa na Uniwersytecie Państwowym w Saratowie (Rosja) i Politechnice Lubelskiej (Polska). Jest on honorowym profesorem University of Aberdeen w Szkocji, a prywatnie wybitnym znawcą historii tego kraju. Relaksuje się, malując obrazy oraz prowadząc rozgrywki szachowe.
Więcej na stronie Uczelni.